Daleko na severu, v drsné zemi Kvenů, žijí pastevci sobů. Putují krajinou, ženou svá stáda z jedné pastviny na druhou. Jedním z pastevců je i mladý Nilas. Je to veselý a odvážný mladík, ale poslední dobou má neklidné spaní. Často se mu v noci zdá, jak krásný dívčí hlas volá jeho jméno a zmrzlá země duní zvukem tisíců sobích kopýtek!… Co teď?

Loutková pohádka na motivy mytických příběhů starých Sámů.

Příběh o veliké lásce, temném kouzlu a nebezpečné cestě za vysvobozením.

Autorky: Tereza Černohorská a Dora Bouzková

Omezená kapacita (max. 20 diváků)

Premiéra: 29.8. 2021

Představení získalo na základě výroku pětičlenné odborné poroty ocenění na festivalu Mateřinka 2023  za působivé zpracování severského mýtu: Tereza Černohorská za scénografii a spoluautorství, Dora Bouzková za herectví a spoluautorství.

Tento projekt finančně podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Státní fond kultury ČR, Nadace Život umělce

Hrají:

  • Dora Bouzková
  • Tereza Černohorská

Délka:

45 minut

Určení:

Pro děti 6+ (maximální kapacita 20 diváků!)

Technické požadavky:

Stavba: 2 hodiny včetně stavby stanu, při více reprízách po sobě je mezi jednotlivými reprízami nutná pauza alespoň 25 minut na přípravu.
Bourání: 1 hodina
Kapacita: max. 20 diváků, sezení na zemi
Velikost scény: minimálně 5x5m, 2,5m na výšku
Požadavky: tma, přístup k elektřině, štafle, polštářky na sezení, ideálně technik na pomoc při stavbě a bourání (není nutné)
Představení se odehrává v kopulovitém stanu se základnou o průměru 4m a o výšce 2,3m. Může se reprízovat buď na zatemněné scéně nebo venku po setmění.

Fotogalerie (Foto Irena Vodáková)

      

Video